5 nejlepších inspirativních webových stránek pro podnikatelky

Inspirace není nikdy dost. Sledujete nějaké úspěšné podnikatelky, motivační videa nebo podcasty, čtete knihy? Já se snažím pravidelně sledovat několik mých oblíbených autorek a podnikatelek, které mi přinášejí spoustu nových informací a motivace v podnikání. Dnes se tedy s vámi podělím o ty podle mně „nej“ stránky a věřím, že vám přinesou stejný užitek, jako mně.

1. Marie TV 
Každé úterý můžete na Marie TV sledovat nové video – rozhovor Marie Forleo, velmi úspěšné americké podnikatelky, s nějakou zajímavou a inspirativní osobností ze světa businessu a osobního rozvoje. Marie má dost osobitý styl a její videa jsou kolikrát vtipná, ale rozhovor je vždy k věci a snad není jedno, ve kterém byste nenašly nějakou radu nebo ponaučení.

2. Eventutal Millionaire
Neboli Potencionální Milionář :-). Zde najdete pravidelné rozhovory Jamie Tardy s lidmi, kteří již jsou milionáři a vypráví o své cestě a podnikání. Tento podcast jsem objevila nedávno a hodně mě baví. Koukat na videa totiž může být pěkně zdlouhavá záležitost a času není na zbyt. Podcast si stáhnu do mobilu a poslouchám kdykoli – na cestě MHD, při mytí nádobí a uklízení…

3. Lucky Bitch
Blog Denise Duffield Thomas je o penězích. Lépe řečeno o tom, jak (nejen v podnikání) vydělávat právě tolik, kolik chceme. Jak si říkat o peníze. Jak si stanovit správné ceny. Je zajímavé, že právě my ženy máme v tomto často problém. Muži tohle opravdu neřeší… :-)

4. Youtube kanál Awesomeness Fest
Awesomeness Fest je akce, která se koná 1 – 2x do roka na různých místech světa. Je to událost, na kterou se dostanou jen vybraní lidé – musíte splňovat určitá kritéria, abyste mohli přijet. A taky to není levná záležitost. Ale naštěstí na Youtube je mnoho videí z minulých akcí – natočených vystoupení různých inspirativních speakerů, podnikatelů, učitelů a mentorů. A jsou skvělá!

5. Female Entrepreneur Association
Tohle je stránka, která byla tak trochu předlohou pro Milujeme podnikání :-). Líbí se mi totiž jak tato stránka funguje – sdílí zkušenosti, inspiraci, přináší rozhovory, rady ale i propojuje podnikatelky mezi sebou. Tak nahlédněte…

P.S. Omlouvám se, že všechny výše zmiňované stránky jsou v angličtině. Pokud znáte nějaké české inspirativní stránky, které rádi sledujete, napište je do komentářů!

Protože ale většina z výše zmiňovaného jsou videa, tady je návod, jak si pustit na Youtube k anglickým videím české (i když kostrbaté) titulky:
Klikněte pod videem na malou ikonku nastavení (zubaté kolečko) zvolte titulky zapnout (bude tam angličtina). Pak znovu rozbalte nabídku, dejte překlad titulků a zvolte češtinu.

4 Comments on 5 nejlepších inspirativních webových stránek pro podnikatelky

 1. Zuzana Melová
  25.5.2015 at 20:30 (5 roky ago)

  Pani Janka, ďakujem pekne za inšpiráciu, určite sa na tie stránky pozriem:)

  Odpovědět
  • Jana
   25.5.2015 at 20:33 (5 roky ago)

   Rádo se stalo :-)

   Odpovědět
 2. Jiří Rostecký
  8.1.2016 at 15:09 (4 roky ago)

  Dobrý den, dámy,

  našel jsem tento článek a moc rád bych Vám doporučil i můj magazín mladypodnikatel.cz, na kterém každý den pracuji. Nepíši sice jen o podnikatelkách, přesto věřím, že tam najdete spoustu inspirace – zejména ve videorozhovorech s úspěšnými českými podnikateli a marketéry.

  Pokud by Vás napadla nějaká možná spolupráce, neváhejte mi napsat. Díky a ať se daří.

  Odpovědět
  • Jana
   2.5.2016 at 8:00 (4 roky ago)

   Dobrý den Jiří! Děkuji! Váš web znám a sleduji. Jste super! Já zatím tento blog pozastavila a nepřidávám nový obsah, tak každé ženě vřele návštěvu webu mladypodnikatel.cz doporučuji! :-)

   Odpovědět

Leave a Reply